Knihovnička
online vydavatelství, PDF knihy zdarma, literární freeware

Povídky
Dobrodružství
Sci-fi
Fantasy
Erotika
Detektivky

Hlavní_stránka
Vzkazy
[Co jsou tyto stránky zač] [Pro čtenáře] [Pro autory] [Kontakt]

Co jsou tyto stránky zač

"Knihovnička" je nekomerční, nevýdělečný projekt, jehož cílem je umožnit publikování v přijatelné kvalitě a rozumnou formou těm, kdo píší jen tak pro radost sobě i druhým.

Pokud vytvoříte literární dílko, o které se chcete podělit s ostatními, můžete ho poslat na adresu knihovnicka.mysteria(a)centrum.cz , my ho kvalitně vysázíme, opatříme obálkou, a ve formátu pro elektronické publikování (.pdf) umístíme na těchto stránkách ke stažení zdarma.
Autor za vydání neplatí, ani čtenáři za stažení neplatí, knížku si mohou vytisknout sami na běžné papíry A4.
Díla zveřejněná prostřednictvím Knihovničky je možné dále zdarma nebo za cenu média (například cédéčka či papíru) šířit, nikoliv však pozměňovat nebo dokonce přepisovat jméno autora.

Pro čtenáře
Knížky z těchto stránek si můžete stáhnout zdarma.
Je možné je dále šířit, ovšem pouze zdarma nebo za cenu média (cédéčko, papír).
Ačkoliv se čtení elektronických knížek rozmáhá stále více, přeci jenom je pořádná papírová knížka v mnoha ohledech praktičtější, aspoň si na záchod nebo do vlaku nemusíte brát počítač. Knížky vytisknete i na obyčejné tiskárně na běžný papír A4. Aby se jednotlivé listy nerozpadaly, sešijte knížku kancelářskou sešívačkou podle obrázku.

Pro autory
Díla, která si přejete vydat, posílejte nejlépe spolu se všemi přílohami v jednom zabaleném (.zip) souboru jako text (.txt) nebo formátovaný dokument (.rtf).
Pokud máte konkrétní představu o tom, jak má obálka vypadat, pošlete i příslušné podklady, tedy nákres rozvržení a ořezu obrázku a textu, případně obrázek ve vysokém rozlišení (300 dpi většinou stačí). Neposílejte celou obálku jako hotový obrázek, nemá-li utrpět kvalita písma v titulcích, je nutné sázet obrázek zvlášť a vektorová písma zvlášť. Pokud chcete mít na obálce spíše jednodušší geometrické tvary, nemusíte posílat ani obrázek, stačí jen návrh rozvržení, protože objekty vysázené a vybarvené vektorově vypadají lépe než na bitmapovém obrázku, zabírají méně místa na disku i v paměti, a i tisk na tiskárně je pak mnohem ostřejší a kvalitnější. Uveďte, přejete-li si obálku černobílou či barevnou
(většina čtenářů nemusí mít barevnou tiskárnu), pokud neuvedete nic, budeme předpokládat, že si přejete barvu. Máte-li nějaké ilustrace nebo další grafiku, klidně je s dílkem pošlete taky.
Můžete nám posílat pouze svá původní díla, lze i překlady - ovšem jen překlady knih volně šiřitelných.
V podstatě vám vydáme takřka jakoukoliv beletrii (v mezích určitého vkusu), dobrodružnou, detektivní, sci-fi, fantasy, knihy povídkových úvah, i povídky erotické, klidně i výkladové texty (máte tak možnost napsat vlastní knihu třeba o programování v Perlu, historii řemesel nebo o výskytu slunéčka sedmitečného).
Naší snahou bude, aby vytištěná knížka šla sešít kancelářskou sešívačkou, která zvládá něco kolem padesáti listů, tedy až 100 stran výsledného dokumentu. Naštěstí při psaní (třeba ve Wordu) vypadá dílo většinou podstatně delší, než ve skutečnosti je, a po vysázení zabírá stránek mnohem méně, velikostí tedy v podstatě nejste omezováni.
Neposílejte ovšem jednotlivé krátké povídky na pár stránek. Pošlete jich víc, ať vydají na povídkovou knížku (podívejte se, kolik a jak dlouhých povídek mají v jedné knize třeba Fulghum a Exupéry). Podobně to platí pro básně, lze vydat celou sbírku, ale ne jedinou miniaturu. Pokud máte něco krátkého, ale pěkného, můžete to dát třeba na www.pismak.cz . Až se vám toho nakupí víc, a budete si přát dílo vydat, přijmeme i dílo, které už bylo dříve zveřejněno jinde (nebylo-li to zveřejnění výhradní).

Kontakt
Pište na adresu:  knihovnicka.mysteria(a)centrum.cz
(a) nahraďte zavináčem
K posílání delších souborů můžete použít službu Úschovna
Vzkazy můžete nechávat též v návštěvní knize.
Adresa těchto stránek je http://knihovnicka.mysteria.cz

Chcete-li na vaše stránky umístit banner nebo tlačítko s odkazem:
Tlačítko:
<a href="http://knihovnicka.mysteria.cz"><img src="http://knihovnicka.mysteria.cz/button.gif" alt="PDF knihy zdarma"></a>
Banner:
<a href="http://knihovnicka.mysteria.cz"><img src="http://knihovnicka.mysteria.cz/banner.gif" alt="PDF knihy zdarma"></a>